Fajčenie vodnej fajky má predstavovať príjemný zážitok, pri ktorom sa stretnete so svojimi priateľmi a vychutnáte si pár chvíľ zaslúženého relaxu. Pravdepodobne ste sa však už stretli s vodnou fajkou, ktorá vám požadovaný zážitok nepriniesla. Chuť rozhodne nebola podľa vašich predstáv. Nepríjemná aróma zatuchliny pálila hrdlo a svieže tóny, ktoré ste si za iných okolností vychutnávali, sa nedostavili. Príprava vodnej fajky nepredstavuje žiadne spojenie vedeckých zákonitostí. Pripravili sme však pre vás niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu pri príprave chutnej vodnej fajky. A svieža chuť bude opäť späť.

  1. Používajte ľad a chladnú vodu

Pri fajčení vodnej fajky dochádza k ohrevu vody. Práve z toho dôvodu by ste nemali používať do fajky teplú vodu, ktorá sa ešte viac zohreje a pokazí vám celkový zážitok. Ak chcete zabezpečiť príjemnú chuť, zvoľte chladnú vodu, do ktorej môžete pridať pár kúskov ľadu. Ľad zabezpečí, že voda sa bude ohrievať pomalšie a vy si užijete sviežu chuť po dlhší čas.

  1. Stavte na kvalitný tabak, ktorý správne uskladníte

Je potrebné podotknúť, že prvý bod kráča ruka v ruke s naším nasledujúcim tipom. Hoci vám studená voda zabezpečí príjemne sviežu chuť, aróma tabaku bude o niečo menej  výrazná. Preto je dôležité používať čerstvý tabak s výraznou arómou, ktorý je skladovaný na suchom a tmavom mieste. Týmto spôsobom znemožníte degradáciu chuti. Zároveň si vždy vyberajte kvalitný tabak do vodnej fajky, pri ktorom je príjemná chuť zaručená.

  1. Použite správne množstvo tabaku

Staré známe príslovie hovorí, že menej je niekedy viac. A hoci si môžeme trieskať hlavu o stenu, platí i v prípade vodných fajok a tabaku. S tabakom to nepreháňajte a použite len množstvo, ktoré je odporúčané pre váš konkrétny model vodnej fajky.

Samozrejmosťou je i výber kvalitnej vodnej fajky, ktorá vám zabezpečí príjemný zážitok. Náš favorit sú vodné fajky Oduman, ktoré vynikajú svojou funkčnosťou i prepracovaným dizajnom.