So 4K rozlíšením sa budete cítiť ako v obrovskej kinosále

V súčasnej dobe, kedy denne prichádzajú na trh novinky, najmä čo sa týka technológií, mnohí z nás majú problém vybrať si. V obchode stojíme pred produktmi a nevieme sa rozhodnúť. Cena, farba, kvalita, šírka, veľkosť, milión parametrov, na základe ktorých môžeme vyberať.

Je len na nás, čo si domov nakoniec odnesieme. Priniesť si však z nákupu niečo, čo patrí medzi to najlepšie z danej oblasti, by bolo určite len pozitívom. Mať doma televízor, ktorý splýva so stenou, alebo si na ňom prečítate aktuálne počasie či správy? Chcieť sa len „pozerať“ by nemalo byť jediným kritériom pri výbere televízora. Mať TV v mobile je to, čo vás s vaším televízorom môže spájať. Rozpozeraný film na mobile si môžete dopozerať doma na televízore.

Rozlíšenie závisí od správneho zdroja signálu

Pozrieť si film v HD, Full HD alebo Ultra HD rozlíšení je rozdiel. Zatiaľ čo len pred pár rokmi sme všetci „ulietavali“ na HD rozlíšení, doba nesmierne pokročila a čoraz častejšie sa stretávame pri televízoroch s rozlíšením UHD, čiže 4K rozlíšenie. Áno, existuje aj väčšie 8K rozlíšenie, no pri takýchto rozlíšeniach kvalita obrazu závisí od správneho zdroja signálu. Ten vám ponúkne aj spoločnosť SWAN, v ponuke ktorej sa nevyhnete digitálnej televízii.

4K v dokonalej kvalite

Aj keď dnešné televízory či káblovky fungujú v HD svete, odborníci sa zhodujú v jednom: pri kúpe televízora si vyberte so 4K rozlíšením. Dnes už predsa existujú služby, ktoré takéto rozlíšenie pokojne odvysielajú v správnej kvalite. Napríklad taká služba Netflix, ktorá funguje ako moderná knižnica filmov a seriálov. Túto službu môžete mať za mesačný poplatok aj vo svojom televízore.

4K je investícia do budúcnosti

Prečo je ale dôležité vybrať si práve 4K? Jednou z odpovedí môže byť aj fakt, že dnes si televízor nekupujete na rok či dva. Toto rozlíšenie je využívané aj vo filmoch. Máte pocit, akoby ste film či seriál pozerali v kine. Mať doma televízor s takýmto rozlíšením je určite zaujímavá predstava. Ešte predtým, než sa odhodláte ku kúpe, predstavíme vám zopár naj.

Samsung Q9FN QLED

Tento televízor je spomedzi televízorov ponúkajúcich 4K rozlíšenie jednoducho jednotka. Na trhu sa objavil na jar minulého roka a odvtedy počet jeho majiteľov pribúda. Okrem toho, že jeho konštrukcia je špičková, okolo displeja má tenké rámčeky. No niekoho môže od kúpy odradiť to, že hoci je v mnohých ohľadoch dokonalý, pripomína staršiu verziu, keďže je trochu širší. Má v sebe množstvo funkcií, vypichneme funkciu Ambient. Týmto režimom chce spoločnosť Samsung ukončiť dobu čiernych obrazoviek, čiže keď je televízor vypnutý. K dispozícii tak máte množstvo možností zobrazenia, napríklad aj také, ktoré splýva so stenou za televízorom.

LG C8 OLED

Tento kúsok sa neodlišuje od svojho predchodcu z roku 2017, čo sa dizajnu týka. Mnohým to neprekáža, keďže zážitok zo sledovania je stále dokonalý. K zmene došlo v procesore a pridaniu obrazových funkcií.

Panasonic FZ952/FZ950

Čo sa týka spoločnosti Panasonic, o tomto televízore sa hovorí ako o najlepšom, čo tu doposiaľ bolo. Okrem toho, že mnohým fanúšikom sa páči jeho dizajn, ultratenké prevedenie, ponúka aj inteligentnú platformu, takzvanú Smart TV. Preto máte k dispozícii podobné zariadenie, akým je mobil, kde si môžete sťahovať rôzne aplikácie, pripojiť sa na Wi-Fi či sledovať videá.

Sony Bravia AF9 OLED

Tento televízor od spoločnosti Sony je dokonalý v mnohých oblastiach. 4K rozlíšenie ponúka atmosféru ako v kine. Film, seriál či hra vás úplne vtiahne do deja. Sústredíte sa len na to najdôležitejšie, čiže na obraz a jeho kvalitu. Skratka OLED za názvom znamená, že displej sa skladá z miliónov pixelov, pričom každý produkuje vlastné svetlo, produkuje jas, čiže oproti QLED displeju, ktorým sa pýši Samsung, nie je v tomto prípade nutné žiadne podsvietenie.

Philips 803 OLED

Z hľadiska ceny je tento televízor považovaný za najlepšiu voľbu, čo sa OLED displejov týka. Devízou tohto modelu je funkcia Ambilight. Spoločnosť Philips prišla s funkciou, aby ste vy ako divák mohli mať z pozeraného filmu či rozohranej hry ešte väčší zážitok a ešte viac prenikli do deja. Televízor s touto funkciou odráža pomocou LED diód farby z obrazovky na steny miestnosti.

Sony XF90 Series

Medzi naj zo sveta 4K sa objavuje ďalší kúsok z dielne Sony. Fanúšikovia si určite prídu na svoje, pričom tento televízor má 6-násobne vyšší kontrast ako bežné LED televízory. To znamená, že tmavé scény sú ešte tmavšie a svetlé svetlejšie. Zaujímavosťou je aj hlasové ovládanie, vďaka ktorému jedným slovom zapnete film či vybraný seriál.

Panasonic FZ802/FZ800 OLED

Ani pri tomto televízore od Panasonicu vám nebude chýbať Smart TV. Spojenie krásny dizajn, tenké prevedenie, výkon 4K/HDR, obraz, s ktorým môžete vo filme sledovať mejkap či kontaktné šošovky hercov. Pri všetkých televízoroch s rozlíšením 4K sledujete film so zatajeným dychom a tento kus nie je žiadnou výnimkou.

Vybrať si v obchode s televízormi nebude určite jednoduché, no s určitými parametrami sa musíte oboznámiť ešte pred kúpou. Rebríček tých naj 4K televízorov vás možno natoľko zaujal, že vás neodradí ani vyššia cena a do kvalitného televízora zainvestujete.