Starostlivosť o interiér vozidla je veľmi dôležitá, ak chcete aby sa časom nepoškodil a stále vyzeral ako nový. Každodenné využívanie auta sa podpíše aj na vašom interiéri. Ak chcete zabrániť usádzaniu prachu, znečisteniu klimatizácie, sedačiek, koberčekov a vyblednutiu vnútorných plastov, mali by ste interiéru vozidla venovať adekvátnu starostlivosť.

V tomto článku sa dočítate ako najlepšie svojpomocne vyčistiť interiér vášho miláčika. Taktiež vám dáme pár tipov, aká autokozmetika je pre vás vhodná na vyčistenie celého interiéru vozidla.

Príprava

V prvom rade povyberajte všetky nepotrebné veci z bočných priehradok dverí, z lakťovej opierky, kufra a podobne. Následne môžete vybrať koberčeky a gumové rohože.

Vysávanie interiéru

Dôkladné vyčistenie interiéru môžete začať s vysávaním prachu, kamienkov a rôznych iných nečistôt. Ideálne ak máte k dispozícií aj menší nadstavec na vysávač, aby ste sa dosali aj na menej dostupné miesta. Nezabudnite ani na bočné priehradky a taktiež na prieduchy na ventilácií..

Čistenie sedadiel

Sedadlá sú väčšinou najviac znečistenou časťou vozidla. Existujú rôzne prípravky na čistenie sedadiel. V prípade, že máte textilné sedadlá, z našej profesionálnej autokozmetiky vám radíme použiť tepovací prostriedok vo forme prášku alebo viacúčelový čistič v tekutej forme. Na koberčeky vám odporúčame použiť špeciálny čistič na koberce, ktorý máme taktiež v ponuke.

Ak máte kožené sedadlá, starostlivosť o ne by mala byť omnoho častejšia. Pravidelné ošetrovanie kože vám zaručí, aby ostala pružná, mäkká a čistá. Produkty z našej ponuky dodajú koži dlhú životnosť a ochranu pred nečistotami, popraskaním a vyblednutím.

Čistenie vnútorných plastov

Veľkú časť interiéru vozidla tvoria práve plasty a z časti aj guma. Mali by ste im venovať dostatočnú starostlivosť, ak ich chcete ochrániť pred UV žiarením a vyblednutím. V prvom rade je potrebné použiť čistič na plasty, aby ste ich zbavili nečistôt. Pri ťažko dostupných miestach môžete použiť detailingový štetec. Následne odporúčame použiť takzvaný oživovač plastov, ktorý navráti plastom ich pôvodnú farbu a ochráni pred UV. Nanesený oživovač je potom potrebné pretrieť s mikrovláknovou utierkou. V našom e-shope máme vysoko kvalitné čističe a oživovače plastov, ktoré zároveň príjemne prevoňajú interiér vášho auta.

Car wash detailing station

Čistenie skiel

Na záver môžete vyčistiť čelné sklo a ostatné okná v interiéri. Z našej autokozmetiky vám odporúčame kvalitné čističe okien. Potom vám stačí už len mikrovlákno na okná a môžete ich dokonalo vyleštiť.