Svet môže byť oveľa krajší, ak si ho vychutnávame. Áno, je to pôžitok zo života, ktorý robí každý deň krajší a prínosnejší. Skúste spomaliť aj vy!

Slow fashion je opakom uponáhľaného nákupu v nákupnom centre. Móda môže byť pekná, ekologická a lokálna.

Zbavte sa lacného oblečenia, ktoré bolo vyrobené v dymiacej fabrike na druhom konci sveta, čo zneužíva lacnú pracovnú silu.

Slow fashion je udržateľná móda, ktorá nahrádza rýchlosť a neustály kolobeh nových kolekcií.

Slow fashion je predovšetkým o tvorení, ako aj o nakupovaní kvalitnejších vecí, ktoré sú navrhnuté tak, aby vydržali. Počet tých, čo vyhľadávajú kvalitu a majú udržateľné hodnoty neustále rastie a aj to stálo za myšlienkou vzniku slovenskej slow fashion značky rarita.sk

Podpora lokálnych značiek rastie. Lokálne výrobky sa vyznačujú kvalitou a využívaním lokálnej pracovnej sily s použitím udržateľných materiálov. Menej kolekcií nemusí nutne znamenať, že oblečenie nebude trendové. Udržateľné materiály sú vyhľadávané a tých, čo preferujú home made výrobky rastie.

Ak si prehliadnete kolekciu rarita.sk nájdete v nej kúsky, ktoré si zamilujete na prvý pohľad. Kúpou výrobkov vyrobených v odlišnom duchu, sa minimalizuje odpad, znižujú náklady na energie a vytvára sa krajší a hodnotnejší svet.

Doprajte si štýlové módne kúsky, ktoré vás odlíšia svojou originalitou a dokonalým vzhľadom. Nemusíte stále kupovať niečo nové – jednoducho môžete nosiť kvalitné oblečenie, ktoré už vlastníte.

Nová značka na Slovensku rarita.sk prináša aj pánsku módu  a návrat k tradícii.