Čo robiť, ak musíte platiť dane

Zistenie, že dlhujete dane, môže byť trochu znepokojujúce, najmä ak dlhujete viac, než ste očakávali. Neboj sa – nie je to koniec sveta, ak ste prešli číslami a vy ste zanechali daňový účet. Nižšie uvádzame niekoľko krokov:

Dostaňte sa dopredu
Nemôžete bežať z IRS. Nakoniec vás nájdu a nakoniec budú hľadať svoje peniaze. Ak nezaplatíte, úroky a poplatky môžu zvýšiť sumu, ktorú dlhujete, preto je lepšie, aby ste sa namiesto toho, aby ste ho odložili, rozhodli o účte.

Ak ste na hlave, je vhodné naplánovať si stretnutie s daňovým odborníkom. Náklady na prenájom daňového účtovníka môžu byť kompenzované daňovými úsporami, ktoré môžu nájsť prostredníctvom rôznych kreditov a zrážok.

Nastavenie platobného plánu
IRS ponúka splátkové plány. Krátkodobý splátkový kalendár je zadarmo, ak môžete zaplatiť do 120 dní. Existujú aj dlhodobé splátkové kalendáre, ktoré sú dlhšie ako 120 dní. Dlhodobé plány však majú malý poplatok. Od poplatkov sa môže upustiť, ak sa rozhodnete pre nízky príjem. O platobný plán môžete požiadať online alebo telefonicky. Plán platieb môžete tiež reštrukturalizovať online. Ďalšie informácie o úrokoch a sankciách na toto oznámenie IRS.

Požičať peniaze na splatenie daní
Pre ľudí, ktorí nechcú dlžiť peniaze IRS, môže byť alternatívou osobný úver alebo kreditná karta. Dlžníci s veľkým úverom by sa mohli kvalifikovať na úrokovú sadzbu na osobné pôžičky, ktorá je konkurencieschopnejšia ako ponuka IRS. Navyše, tam sú produkty, ako je bilancie transfer karty, ktoré môžu ponúknuť 0% APR na 12 až 21 mesiacov.

Môžete si vytvoriť svoj vlastný splátkový úver, ktorý má nulový úrok účtovaním daňového účtu na kartu a jeho vyplatením v rámci bezúročného obdobia. Len majte na pamäti, že IRS vám môže účtovať poplatok, keď platíte daň z kreditnej karty. To by ste mali zvážiť pri nákladovej efektívnosti tohto spôsobu platby.

Osobné pôžičky môžu mať aj poplatky za podanie žiadosti alebo pôvod. Porovnajte náklady na všetky opcie – požičiavanie peňazí na splatenie účtu alebo vykonanie dohody o splátkach s IRS.

Plán na budúci rok
Daňové obdobie bez stresu je výsledkom vašich akcií v predchádzajúcom roku. Je ťažké robiť zmeny neskoro v hre. Príďte so stratégiou pre tento rok, takže si môžete byť pripravení nabudúce. Zvážte vytvorenie vzťahu s jedným daňovým účtovníkom, s ktorým sa môžete stretnúť tak často o tomto stave vašich daní. Podnikanie a platenie daní prichádza s vlastným jedinečným súborom výziev. Profesionál vám môže pomôcť pri rozhodovaní.