Aj vy ešte teraz spomínate na tie dni, ktoré ste strávili pri mori? Leto je už síce dávno za nami, no o pár mesiacov sa začína predaj letných dovoleniek leta 2019. Ak si chcete kúpiť letnú dovolenku za zvýhodnené ceny, odporúčame vám sledovať web stránky cestovných kancelárií už na konci decembra, kedy začína predaj letných dovoleniek.

Nasledujúce leto budú najväčším hitom práve dovolenky do Grécka a na jeho ostrovy. Ak túžite navštíviť Grécko a jeho ostrovy, vyberajte si z týchto dvoch destinácií.

Zakynthos – ostrov so stroskotanou loďou 

Ak túžite navštíviť jeden z gréckych ostrovov, odporúčame vám ostrov Zakynthos. Dovolenka na Zakynthose je cenovo prijateľná, ale určite o čosi drahšia, ako dovolenka na pevnine. Zakynthos všetci poznáte najmä kvôli pláži nazývanej Navagio, na ktorej sa môžete pokochať prekrásnym azúrovým morom a krásnymi čistými plážami. Na tejto najznámejšej pláži nájdeme aj stroskotanú loď, o ktorej len málokto vie, ako sa tam vôbec dostala. Zjavne šlo o stroskotanú pirátsku loď. Medzi najvyhľadávanejšie lokality na tomto ostrove nachádzajúcom sa len kúsok od Peloponézskeho poloostrova patria tieto obce: Laganas, Tsilivi, Katastari, Volimes alebo aj Vasilikos. 

Chalkidiki 

Poloostrov na severe Grécka patrí k lacnejším, ale zato veľmi krásnym lokalitám Grécka. Ak plánujete ísť na dovolenku do Grécka, zajednajte si letnú dovolenku na Chalkidiki. Najzaujímavejšie letoviská sú letovisko Polygyros, Nea Moudania, ale aj Kallithea.

Zavítajte na niektorý z troch poloostrov a uvidíte, že zažijete fantastickú letnú dovolenku. Počasie v Grécku je počas celého leta stabilné.

Leto je síce ešte ďaleko, no už teraz môžete premýšľať, kam si pôjdete budúce leto oddýchnuť. My vám jednoznačne odporúčame Grécko a jeho ostrovy, konkrétne však Zakynthos a Chalkidiki, na ktorom máte aj významné grécke letisko – letisko v Solúne.