Ktorý obchod kraľuje nakupovaniu cez internet?

K najviac využívaným eshopom na svete patrí Alibaba, ktorá vznikla v roku 1999. Spoločnosť sa nazýva v plnom znení oficiálne  Alibaba Group Holding Limited a založil ju  Jack Ma . V súčasnosti majú majetkové podiely v tejto spoločnosti aj Yahoo alebo SoftBank . Aj keď hneď z úvodu poznáme, ktorý obchod kraľuje nakupovaniu cez internet, sú aj ďalšie informácie, ktoré vás môžu zaujímať.

Často diskutovaná téma kvality produktov je vždy tovar od tovaru, nie je to možné paušalizovať na celú ponuku. Za skúsenosťami s konkrétnymi produktmi sa môžete pozrieť na stránky nákupnej poradne https://www.nakupnaporadna.sk/, kde sú reálne hodnotenia a skúsenosti zákazníkov.

Na Slovensku je známejší Aliexpress

Alibaba funguje na platforme s označením B2B, kedy spája malé čínske podniky a zákazníkov po celom svete na medzinárodnej online úrovni. Pre stabilitu čínskeho trhu a ekonomický rast samotnej Číny sú jeho platformy veľmi dôležité a vláda e-commerce podporuje. Čínsky trh je veľmi lákavým aj pre európskych užívateľov, kedy je e-commerce na oveľa nižšej úrovni ako v Číne.

Aliexpress je platforma pre maloobchodných zákazníkov. Je to veľmi žiadaným čínskym obchodom na Slovensku, ktorý bol založený v roku 2010. Pre jednoduchšiu navigáciu pomôže stránka https://www.alivslovencine.sk/, kde už ako názov napovedá, nákup uľahčuje lokalizácia do slovenského jazyka a do meny EUR.

Do konca v roku 2011 sa dalo platiť pomocou Paypal. Dnes je to ešte jednoduchšie, pretože obchod akceptuje online platby. Číňania nakupovať na Aliexpress nemôžu, ale predávať vďaka platenému členstvu môžu. Počet transakcií sa od roku 2010 sa 5-násobil. Obľúbená je po celom svete, potvrdzuje to aj údaj o tom, že táto stránka je dokonca najnavštevovanejšou webovou stránkou v Brazílii.

Najvyššia návštevnosť obchodu je z Ruska. Hlavným prínosom pre užívateľov je široká ponuka tovaru, nízke ceny a poštovné zadarmo. Na https://www.kuponyzdarma.sk/ sú pravidelne kupóny na výhodnejší nákup aj pre tento obľúbený obchod.