Potrebujete nový teplovzdušný ohrievač? Vyberte si nový z ponuky naturtrend.sk

Ohrievače priestoru alebo sálavé ohrievače produkujú sálavé teplo. Zahrievaním veľkej kruhovej platne v prednej časti stroja pomocou horáka sa získava potrebné teplo. Malý ventilátor za doskou potom fúka sálavé teplo von. Tieto typy ohrievačov zohrievajú väčšiu plochu. Ponúkajú tiež dlhý prevádzkový čas.

Najlepší spôsob, ako si vybrať, ktorý z plynových ohrievačov je pre vás najvhodnejšie, je prezrieť si každú jednotku a určiť nasledujúce faktory. Vykurovací „výkon“ jednotky. Vykurovacia plocha sa meria v štvorcových metroch, pričom tieto dva tvoria hlavný základ podľa vášho výberu. Ak zvolíte malý ohrievač na vykurovanie väčšej plochy, ako je odporúčané, prevádzkové náklady sa zvýšia.

Ďalšími faktormi, na ktoré sa treba zamerať, sú veľkosť nádrže a prevádzkový čas. Tieto dva faktory zvyčajne idú ruka v ruke a slúžia ako návod  pre vaše bežné prevádzkové náklady. Ak zvolíte väčší ohrievač, ako je určený pre priestor, kde plánujete ohrievač používať, ohrievač nebude pracovať efektívne.

Pred kúpou teplovzdušného ohrievača zvážte nasledovné:

Kde a kedy budete používať ohrievač? Na rôzne využitie odporúčame rôzne modely. Iný model využijete na ohrievanie dielne a iný model by ste mali zvážiť na ohrievanie menšej garáže.

Ako dlho budete potrebovať na spustenie ohrievača? Ak počas práce v garáži potrebujete len trocha tepla, stačí vám zvoliť menší model aj s kratšou výdržou.

Potrebujete ohrievač prenášať na veľké vzdialenosti? Ak áno, budete musieť zvážiť hmotnosť a súpravu kolies každého modelu. Ak budete ohrievač využívať len na jednom mieste, kolesá nie sú potrebné.

Ohrievače môžu byť použité v rôznych situáciách a miestach: na núdzové výpadky energie, na vykurovanie vonkajších priestorov, vo vetraných garážach a pracovných priestoroch, na staveniskách…