Plávanie je jednou z najväčších radostí v sezóne, ale ak sa dokážete na pláži (viac o tom, neskôr), ako vplyv chlóru ovplyvní vaše farbivo? (Ak vôbec.)

Podľa špecialistky kozmetiky a majiteľa vlasov od firmy Volo, podľa kvetinárky založenej na Bondi Leah Volanakis, „chlór je nezvyčajnou zónou, pokiaľ ide o farbu. Je to preto, že je to riešenie založené na bieliach, ktoré spôsobuje chemické zmeny vlasov, ktoré môžu byť veľmi škodlivé.

„Dôvod, prečo by som odporučil plávanie oceánov (ak hovoríme len o vlasoch výlučne) pri ponore v bazéne, je to, že množstvo chlóru v každom bazéne je rozdiel, čo robí každé ponore hazardné hry – najmä ak ste blondínka ,

„Ak nemáte možnosť, okamžite si umyte vlasy s niečím vyživujúcim – produkty, ktoré obsahujú marocký olej, sú dobrou voľbou,“ hovorí Volanakis a odporúča, ak v tejto sezóne často plávate, meníte vlasové produkty.

„Odporúčam používať niečo, čo nezbavuje vlasy prírodné oleje, ktoré obsahujú prírodné oleje. Tieto môžu pôsobiť proti poškodzujúcim účinkom, ktoré chemikálie majú na vlasy, „hovorí, pričom poznamenáva, že soľ v mori nie je naozaj tak škodlivá.

„Morská soľ, ktorá je prírodným minerálom, je vo vašich vlasoch veľmi hrubá vo veľkých dávkach, ale nemá bieliace alebo chemické látky, ktoré chlór má, aj keď ste kdekoľvek – musíte mať na pamäti, že v lete môže slnko poškodiť vlasy „, aj keď nie ste plávanie.

„Slnečné lúče sú silné (ako všetci vieme, že žijeme v Austrálii!) A môžu spôsobiť suchosť a poškodenie vašich vlasov v nadbytku, takže čo robíte, noste klobúk! Slnko môže tiež vážne poškodiť pokožku a pokožku hlavy. Mala som klientov s krídlami na vlasoch, o ktorých ani nevedeli, že majú, čo je naozaj strašidelné. “

Jej rada?

„Noste klobúk, noste opaľovací krém a pokaždé, keď plávate, umyte si vlasy a pravidelne používajte masky na vlasy v tejto sezóne.