Ani o tom nevieme resp. si to nevšímame a každý deň do odpadového potrubia vypúšťame rôzne nečistoty, ktoré sa časom prichytávajú na vnútorných stenách a následne ak sa nahromadia – vytvoria upchávku. Sú rôzne domácke spôsoby ako vyčistiť upchaté odtoky – ale ak ste to niekedy skúšali, viete, že to nepomohlo, resp. na veľmi krátky čas. Upchatý odpad si nevyberá ani lokalitu ani čas. Je jedno či krtkovanie potrebujete v Žiline, alebo hocijakom inom meste, a či sa vyskytne poobede alebo o polnoci – je nutné tento havarijný stav čo najskôr riešiť. 

Profesionálnu firmu na čistenie upchatých odpadov určite nájdete na internete – každá seriózna firma si dá vytvoriť dobrú web stránku tak, aby sa vyskytovala čo najvyššie vo vyhľadávači. V prípade havárie upchatého odpadu je kľúčový rýchly zásah – takže každý berie to, čo prvé vidí…  Prečo je teda dobré zveriť krtovanie do rúk profesionálom?

  • Disponujú účinnými strojmi na dokonalé prečistenie odpadového a kanalizačného potrubia
  • Vedia čistenie skontrolovať pomocou monitoringu kanalizácie
  • Majú skúsenosti – nepoškodia potrubie
  • Zásah je rýchly – väčšina krtovačov robí NONSTOP

Spoľahlivé krtovanie účinnou technikou

Vysokotlakové čistenie kanalizačného potrubia sa považuje za ten najlepší spôsob čistenia. Táto metóda odstraňuje nečistoty a usedniny z potrubia pomocou vysokého tlaku vody. Na toto čistenie sa môžu použiť rôzne trysky – ktoré sa vyberajú na základe typu upchávky.

Menšie priemery potrubí sa čistia pomocou tzv. elektrického krtka. Toto krtkovanie roztočí špirálu a pomocou vibrácií a točenia špirály preráža prekážky z potrubia a tým pádom dokonale uvoľní prietok – či už v kuchyni, kúpeľni alebo bytových stúpačkách. Ak sú v potrubí tvrdé usadeniny ako malta, kameň, prerastené korene a pod. – tieto extrémy sa odstraňujú pomocou frézovacích hlavíc. Dajú sa použiť pri tlakovom aj mechanickom čistení.

Tak ako napríklad podlahové kúrenie si nerobíte sami, tak aj upchaté odpady radšej zverte do rúk profesionálom – je to oveľa bezpečnejšie, účinnejšie a konec koncov aj najlacnejšie.