Spestrite si dovolenku pri mori týmito aktivitami

O letnej dovolenke môžeme nejaký ten čas ešte snívať. Aj keď máme pred sebou ešte to najkrajšie obdobie v roku – Vianoce, určite už uvažujete nad tým, či ísť na budúce leto opäť k moru, alebo tráviť čas doma na Slovensku. Ak sa rozhodnete pre možnosť jedna, poradíme si, ako si letnú dovolenku spestriť, aby vaše dni neboli len o opaľovaní sa na pláži.

Podniknite výlet za historickými pamiatkami 

Historické miesta, mestá, námestia nájdete kdekoľvek v Európe. Najviac ich ale nájdete, ak si rezervujete lacnú dovolenku v Španielsku. Táto krajina má čo ponúknuť milovníkom histórie. Samozrejme, že nie je jediná, ktorá sa môže pochváliť zachovalými katedrálami a historickými námestiami. Jeden fakultatívny výlet počas vášho týždňového pobytu určite radi strávite mimo preplnených pláží. Spestríte si program a navyše, vaša pokožka si oddýchne od slanej vody a priameho slnečného žiarenia. Na výlete sa však nezabúdajte chrániť opaľovacím krémom a obliekajte si len to najjemnejšie bavlnené vzdušné oblečenie.

Informujte sa už doma

Odporúčame vám už pri výbere dovolenky dôkladne si pozrieť zaujímavosti v okolí a následne podľa toho vyberať destináciu. Možno túžite ísť do Talianska práve kvôli krásnym plážam. Vedeli ste však, že na Sardínii sú ale krajšie?

Požičajte si bicykle a nielen vodné

V dovolenkových destináciách nebude núdza o vodné športy. My vám však odporúčame vyskúšať si úplne niečo iné. Máme na mysli bicyklovanie. Skúste si vyzistiť, či sú v dovolenkovej destinácii požičovne bicyklov. Viete, že previezť sa na bicykli popri plážach je naozaj neopakovateľný zážitok?