Piestové kompresory sú zvlášť vhodné pre nižšie požiadavky na stlačený vzduch.

Hodnoty tlaku do približne 800 kPa, viacstupňové verzie môžu dodávať až 30 000 kPa.

Prevádzkový režim by mal byť prerušovaný. Využitie vzduchom chladeného piestového kompresora môže byť 60%

Piestové kompresory sú dostupné v rôznych verziách. Správny model je k dispozícii pre každú aplikáciu. Či už sú mobilné alebo nie, s nízkym alebo vysokým tlakom, vždy spĺňajú požiadavky na stlačený vzduch.

Piestový kompresor Chicago Pneumatic CPRD 8270 je ideálny pre stredné až veľké profesionálne dielne! Tento kompresor Chicago Pneumatic je dvojstupňový kompresor s piestovým pohonom. Výhodou vzduchového kompresora poháňaného remeňom je to, že tieto jednotky  sú navrhnuté tak, aby poskytovali viac vzduchu a vyššie tlaky na zvýšenie počtu možných aplikácií. Séria CPRD je navrhnutá tak, aby ponúkala viac vzduchu a vyššie tlaky s veľkými duálnymi kompresnými čerpadlami pre náročnejšie aplikácie.

Séria Chicago Pneumatic CPRD s maximálnym výkonom od profesionálov
Tento trojfázový kompresor s výkonom 7,5 hp, 32,7 cfm, je spojený s nádržou s objemom 270 litrov, doplnenou chladiacim médiom pre zvýšenie účinnosti. CPRD 8270 sa vyznačuje silnými komponentmi, optimálnymi prietokom vzduchu, medzichladičmi a dochladzovačmi a garantujeme spoľahlivosť a efektívnosť požadovanú v stredných a väčších dielňach a čerpacích staniciach. Ak chcete, aby výkonný kompresor dosiahol najvyššiu kvalitu, CPRD 8270 je nádoba s certifikátom CE so silným spoľahlivým tlakovým spínačom, bezpečnými a robustnými ochrannými panelmi a kvalitnými vysokovýkonnými čerpadlami.