Aj keď v každom druhom článku čítame, aké je podnikanie výhodné, že sme sami sebe pánom a môžeme podnikať v tom, čo nás baví a žiadne komplikácie nám hroziť nebudú, pozrime sa na to z tej druhej stránky. Byť podnikateľom je časovo náročné, o voľnom čase ani len snívať nemôžete, musíte byť stále na telefóne a ste zodpovední za všetko, čo sa vo firme deje.

Ready made spoločnosť vhodná akurát pre vás

Ak ale chcete začať podnikať ihneď, založenie vlastnej firmy musíte zveriť so rúk skúsených odborníkov, ktorí v tom majú prax a presne vedia, čo kde majú zariadiť. Najvýhodnejším riešením je pre vás zaobstaranie si ready made spoločnosti. Sú to spoločnosti, ktoré sú určené na ďalší odpredaj. Akonáhle si kúpite takúto spoločnosť a meno konateľa sa prepíše na vaše, môžete začať podnikať do jednej hodiny.

Eseročky s DPH registráciou

Keď ale chcete firmu registrovať k DPH, zamerajte sa na také firmy, ktoré poskytujú okrem klasických ready made spoločností aj predaj s.r.o. s DPH registráciou. Registrácia k DPH je zbytočne komplikovaný a najmä zdĺhavý proces. Tomu sa však vyhnete, ak si kúpite firmu už registrovanú k DPH. Ušetríte dlhých 60 dní, a to je veru čo povedať. Za ten čas už môžete úspešne budovať svoj biznis.

Európske spoločnosti

Zaujať vás ale môžu aj ready made SE. SE (societas europaea) sú európske spoločnosti, ktoré sa vyznačujú jednoduchším riadením a možnosťou zmeny sídla v rámci všetkých členských štátov EÚ vrátane Švajčiarska, Nórska, Lichtenštajnska a Islandu.

Ak chcete svoj biznis rozbehnúť čo najskôr, odporúčame vám obrátiť sa na spoločnosť M2 Business. Nájsť ich môžete v Bratislave, ale aj na web stránke m2b.sk.